Botulotoxin

Popis zákroku

O botulotoxinu

Botulotoxin se v estetické medicíně používá k odstranění nejrůznějších druhů vrásek – „mračících“ vertikálních vrásek mezi obočím, „ustaraných“ horizontálních vrásek na čele a vějířovitých vrásek od smíchu kolem očí. Aplikace botulotoxinu, to je nejčastější zákrok na naší estetické klinice.

Pro koho je vhodný

Aplikace botulotoxinu je vhodná pro všechny starší 18 let, které trápí nějaká ta přebývající vráska. Vrásky máme všichni, není na nich nic špatného či divného. Někdo má však vrásky i „díky“ genetice četnější a výraznější, proto přirozeně touží po jejich zmírnění a celkovém omlazení. Aplikací účinné látky botulotoxin do mimických svalů dojde k dočasnému omezení jejich funkce, stávající vrásky se tedy neprohlubují, nové vrásky nevznikají. V případě hlubokých vrásek je potřeba zkombinovat aplikaci botulotoxinu s výplní na bázi kyseliny hyaluronové. Cílem všech našich estetických zákroků je co nejpřirozenější výsledný efekt.

Další indikací pro aplikaci botulotoxinu je nadměrné pocení. Aplikací botulotoxinu dojde k výraznému snížení pocení v ošetřené oblasti. Nejčastěji aplikujeme botulotoxin proti pocení do podpaží. Na celé léto se tak zbavíte nepříjemných mokrých skvrn na oblečení. Ošetření je v letních měsících vyhledáváno muži i ženami.

Pro koho není vhodný

Botulotoxin není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Aplikaci nedoporučujeme, pokud se v oblasti obličeje vyskytuje zánět (např. opar) nebo otok. Další kontraindikací je porucha srážlivosti krve.

Výhody

Aplikace botulotoxinu, to je rychlý, účinný, nechirurgický a také bezpečný estetický zákrok bez nutnosti hospitalizace. Výsledek ošetření se dostavuje zhruba za 7-10 dní po aplikaci a trvá cca 3-6 měsíců. Pokud vás trápí hluboké vrásky, je aplikace botulotoxinu v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, ideálním řešením.

Kromě vyhlazení vrásek, a tím pádem i omlazení vaší tváře, se botulotoxin používá také k odstranění nadměrného pocení v podpaží. Zejména v letních měsících je o tuto službu zájem u žen i mužů.

Jak zákrok probíhá

Před ošetřením dané místo dezinfikujeme, označíme si konkrétní body (vrásky) a pomocí několika mikro vpichů (díky velmi tenkým jehličkám) aplikujeme účinnou látku botulotoxin do mimického svalu. Zákrok trvá přibližně 10–15 min a je téměř bezbolestný, proto není potřeba žádných znecitlivujících prostředků. Aplikace botulotoxinu vyžaduje velmi dobrou znalost anatomie a vysokou odbornost, proto ošetření provádí pouze lékař. Dávejte si prosím pozor na pochybné nabídky, se kterými se občas setkáváme a napravujeme jejich neprofesionální chyby.

Příprava na zákrok

Před aplikací botulotoxinu není nutné žádné speciální vyšetření ani vaše příprava, takže k zákroku může dojít klidně hned. Zavolejte nám na číslo +420 731 516 469 a společně se domluvíme na co nejbližším termínu. Před zákrokem proběhne pouze krátká konzultace, během níž se domluvíme, které vrásky budeme ošetřovat, jak aplikace proběhne a další důležité informace.

 

Rekonvalescence

Bezprostředně po aplikaci botulotoxinu se může v místě vpichu objevit drobné začervenání, případně menší modřina. Vše ale během pár dní vymizí.

Doporučení po zákroku:

– 4 hodiny se nedotýkejte ošetřené oblasti, nepředklánějte se ani si nelehejte do vodorovné polohy
– 1 den vynechejte fyzickou zátěž, nechoďte do solária či sauny, horkou lázeň také raději odložte
– 3 dny nepodstupujte profesionální kosmetické ošetření.

Plný účinek botulotoxinu se dostaví za 7-10 dní a přetrvává 3-4 měsíce. Délka účinku závisí na mnoha faktorech – mimo individuální schopnosti odbourat botulotoxin z těla je to například aplikované množství i teplota našeho každodenního prostředí (při vysokých teplotách (léto, dlouhá dovolená, časté saunování…) dochází k rychlejšímu odeznění účinku). 

Botulotoxin není možné aplikovat dříve než za 3 měsíce od předchozí aplikace.

Před / Po

Objednávkový formulář

GDPR potvrzení