Plastická operace víček

Popis zákroku

O operaci

Plastická operace očních víček, neboli blefaroplastika je chirurgický zákrok, během kterého odstraníme přebytečnou kůži nahromaděnou v okolí očí. V případě potřeby je možné odstranit i vyhřezlý tukový váček, který stav ještě zhoršuje.

Převislá oční víčka, povolená kůže horních nebo dolních víček, to jsou problémy, které do naší estetické ambulance přivádějí řadu klientů různých věkových kategorií. Povislá kůže nad okem, případně pod okem, může trápit i mladší osoby, svou roli zde hraje z velké části genetika. Klient může podstoupit plastickou operaci horních i dolních víček zároveň.

Pro koho je vhodná

Plastickou operaci očních víček doporučujeme všem, které trápí těžká, převislá kůže v oblasti nad nebo pod očima. Pokud jsou vaše oči stále unavené, večer je jen s velkou námahou udržíte otevřené, anebo máte kvůli povislé kůži nad okem omezeno zorné pole, je pro vás operace očních víček optimálním řešením.

Plastickou operaci očních víček není možné provést u těhotných žen. V těle klienta nesmí v den operace probíhat žádné zánětlivé onemocnění, pacient nesmí mít zvýšenou teplotu, nesmí se vyskytovat opar. Pokud pacient užívá léky na ředění krve, je potřeba, aby se domluvil se svým lékařem na dočasném vysazení těchto léků z důvodu operace víček.

Výhody

Plastická operace očních víček má velmi pozitivní vliv na celkový vzhled obličeje. Ženy si po odstranění nadbytečné kůže nad okem opět mohou malovat oční linky a řasy, oko je široce rozevřené. Významným pozitivem je rozšíření zorného pole a výrazné snížení únavy očí.

Už 7 – 10 dní po operaci se obvykle můžete vrátit do práce. Výsledný efekt přetrvává dlouhodobě. Přibližně za 8 – 10 let se může opět pod víčky nahromadit tuk. V tomto případě je možné provést operaci očních víček znovu.

Jak operace probíhá

Operace probíhá ambulantně, v místním znecitlivění. Před vstupem na operační sál si operatér vyznačí rozsah přebytečné kůže, kterou během operace odstraní. V případě potřeby je odstraněna i část tukové tkáně. Kůže víčka se šije nevstřebatelnými stehy, které odstraníme v naší ambulanci 7.-10. den po operaci. Po zákroku odchází klient domů s tlakovým obvazem na očích, je potřeba mít předem domluvený doprovod. Obvaz snižuje riziko výskytu otoků a modřin. Doporučujeme klientům nechat obvaz na očích až několik hodin po operaci. 

Před každým zákrokem provádíme v naší estetické ambulanci konzultaci. Stejně tak je tomu i v případě plastické operace očních víček. Ke konzultaci je nutné si domluvit samostatný termín, jelikož konzultace není možná v den operace. Během konzultace Vám vysvětlíme, jak zákrok probíhá, probereme důležitá před- i po-operační opatření a zodpovíme všechny vaše dotazy. 

Příprava na zákrok

Díky konzultaci se o plastické operaci víček dozvíte všechny potřebné informace přímo od našeho personálu. Ke konzultaci se můžete objednat na tel. čísle +420 731 516 469. Pokud užíváte léky na ředění krve, bude potřeba je 1 týden před zákrokem vysadit. Během konzultace vám doporučíme homeopatické přípravky, které snižují bolest, zlepšují mikrocirkulaci, vstřebávání a hojení jizev. Domů si pořiďte chladící polštářky, kterými budete chladit operovanou oblast.

V případě, že máte umělé řasy, nechte si je minimálně týden před operací odstranit. V den operace si nekrémujte obličej.

Rekonvalescence

Po zákroku odchází klient domů v doprovodu předem domluvené osoby. Pacient má oči zavázané tlakovým obvazem, který snižuje možnost vzniku modřin a otoků. Obvaz by měl mít pacient na očích co nejdéle možnou dobu. Ideální je vydržet se zavázanýma očima až do dalšího dne. Ihned po sundání obvazu doporučujeme operovanou oblast intenzivně chladit chladícími polštářky. Pacient by měl dodržovat klidový režim, odpočívat v polosedě, a to i v noci. Po dobu 2 – 3 dnů není vhodné se předklánět a zvedat těžké předměty. 4 týdny po zákroku nedoporučujeme větší fyzickou zátěž.  Velký důraz klademe na dodržování hygienických opatření v operované oblasti, dle doporučení lékaře si pacient aplikuje antibiotickou mast a udržuje ránu v čistotě a bez stroupků. Je potřeba ale přistupovat k jizvám velmi opatrně, oko si nemnout, mohlo by dojít k prasknutí jizvy a tím by se zkomplikovalo hojení.

Stehy odstraníme v naší estetické ambulanci 7 – 10 dní po operaci. 2 týdny po zákroku jsou vhodné jemné masáže operované oblasti masážním olejem. 

Celý proces hojení operované oblasti trvá 3 – 6 měsíců, závisí na individuálních schopnostech organizmu k hojení a regeneraci kůže. 

Před / Po (horní a dolní)

Objednávkový formulář

GDPR potvrzení