NIŤOVÝ LIFTING APTOS

Niťový lifting APTOS je minimálně invazivní metodou liftingu, konturování a omlazení obličeje. Nejedná se tedy o klasický facelift, který provádí plastický chirurg pomocí skalpelu. Metodou niťového liftingu APTOS je možné odstranit pokleslé tkáně v oblasti obličeje a krku u klientů, kteří chtějí dosáhnout mírného až středního omlazjícího efektu. Nitě mají kromě liftingového efektu ještě další účinky - zlepšují tonus, texturu, barvu a hydrataci pleti.

Před aplikací nití APTOS není potřeba absolvovat žádnou zvláštní přípravu. Je potřeba pouze provést konzultaci, během které lékaře informujete o jakékoliv léčbě a zákrocích, které jste v minulosti podstoupili a jakýchkoliv lécích, které v současné době užíváte. Je potřeba s lékařem také probrat, jaká jsou Vaše očekávání od zákroku a zeptali se na cokoliv, co byste rádi věděli. Týden před zákrokem je potřeba vysadit léky na ředění krve a vitamín E.

Zákrok není bolestivý, provádí se v lokální anestezii, na kůži po něm nezůstávají jizvy. Bezprostředně po zákroku se může dostavit bolest, otok, krátkodobá asymetrie, přechodné nerovnosti pleti nebo vznik dolíčků, hematomy - to vše ale odezní během několika dní po zákroku.

Bezprostředně po zákroku doporučujeme místo chladit, případně užívat 2-3 dny analgetika. Minimálně 24 hodin nepoužívejte make-up. 3-5 nocí je potřeba spát s obličejem nahoru a s podloženou hlavou; 5-7 dní umývat tvář jemně, přibližně 2 týdny se vyhýbat přílišným pohybům tváře a krku. 2 týdny se vyhýbejte delšímu pobytu na slunci. Měsíc po zákroku není vhodná masáž tváře a krku. 2 týdny nesportujte, 3 týdny nechoďte do sauny a nepodstupujte žádné zuibní zákroky.

Zákrok trvá přibližně 20 - 30 min, výsledky jsou okamžitě viditelné, rekonvalescence je výrazně kratší, než u klasického niťového liftingu, efekt přetrvává 2-5 let (v závislosti na vstupním nálezu).