APLIKACE BOTULOTOXINU

Alikace botulotoxinu je v našem estetickém centru nejčastěji prováděným zákrokem. 

Botulotoxin se aplikuje zejména k vyhlazení příčné vrásky mezi obočím (tzv. glabelly), k léčbě horizontálních vrásek čela a k odstranění vějířovitých vrásek kolem očí.

Plný účinek botulotoxinu se dostaví za 7-10 dní a přetrvává 3-4 měsíce. Délka působení botulotoxinu závisí na mnoha faktorech, mimo individuální schopnosti odbourat botulotoxin z těla, také na aplikovaném množství nebo na teplotě prostředí, ve kterém se pohybujete. V letních měsících nebo např. pokud jste fanoušek saunování, tedy při vysokých teplotách, dochází k rychlejšímu odeznění účinku.

Bezprostředně po aplikaci botulotoxinu se může v místě vpichu objevit drobné začervenání, prípadně modřina, vše během 2 následujících dní vymizí. 

Doporučení po zákroku: 4 hodiny se nedotýkejte ošetřené oblasti, nepředklánějte se ani si nelehejte do vodorovné polohy; 1 den vynechte fyzickou zátěž, nechoďte do solária, sauny - nepřehřívejte se; 3 dny nepodstupujte profesionální kosmetické ošetření.

Botulotoxin není možné aplikovat dříve než za 3 měsíce od předchozí aplikace.

Tento zákrok není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Další kontraindikací je infekce nebo otok v místě plánované aplikace.