Vyjádření

Vyjádření

Zveřejňujeme vyjádření MUDr. Moniky Kavkové, hlavní lékařky a majitelky Be Elite Clinic v Praze, na téma očkování COVID-19 a aplikace výplní:

Vzhledem k dotazům a obavám našich klientů, které nyní zaznamenáváme v souvislosti s očkováním COVID-19, by hlavní lékařka a majitelka BE ELITE CLINIC MUDr. Monika Kavková chtěla vyjádřit své stanovisko nasledovně:

" Dle dostupných informací americké vládní agentury FDA - Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, byly po očkováních vakcínou Moderna zaznamenány ojedinělé případy drobných komplikací u klientů, kteří absolvovali ošetření dermálními výplněmi, konkrétně lokální otok, který do dvou dnů zmizel.

U vakcíny Pfizer nebyly hlášeny žádné případy. Žádný z těchto ojedinělých případů nebyl vážný či komplikovaný a nevyžadoval žádnou následnou léčbu či ošetření a byl řešen jako ostatní ojedinělé komplikace či nežádoucí reakce po jakýchkoli jiných vakcínách podáním léku proti alergické reakci.

S odvoláním na oficiální stanovisko FDA bychom vás chtěli ujistit, že rizika spojená s vakcinací jsou velmi ojedinělá a přísně sledována ze strany FDA a samotných výrobců vakcín Pfizer a Moderna.

Aplikované dermální výplně by neměly být kontraindikací při očkování COVID-19.

Rizika spojená s infikováním virem COVID-19 vysoce převyšují rizika spojená s reakcí na vakcínu po absolvování ošetření dermálními výplněmi

a to u všech, kteří již byli nebo se teprve chystají na estetický zákrok. "

MUDr. Monika Kavková

BE ELITE CLINIC