APLIKACE BOTULOTOXINU

APLIKACE BOTULOTOXINU

Alikace botulotoxinu je v našem estetickém centru nejčastěji prováděným zákrokem. V zahraničních materiálech se můžete setkat také s názvem botulotoxin type A. 

Botulotoxin se v estetické medicíně používá k odstranění vrásek, zejména k vyhlazení příčné vrásky mezi obočím (tzv. glabelly), k léčbě horizontálních vrásek čela a k odstranění vějířovitých vrásek kolem očí. Aplikací účinné látky do mimických svalů dojde dočasnému omezení jejich funkce, stávající vrásky se tedy neprohlubují, nové vrásky nevznikají. Cílem aplikace botulotoxinu určtě není úplné znehybnění obličeje klienta, pouze omezení činnosti svalů v obličeji. 

Plný účinek botulotoxinu se dostaví za 7-10 dní a přetrvává 3-4 měsíce. Délka působení botulotoxinu závisí na mnoha faktorech, mimo individuální schopnosti odbourat botulotoxin z těla, také na aplikovaném množství nebo na teplotě prostředí, ve kterém se pohybujete. V letních měsících nebo např. pokud jste fanoušek saunování, tedy při vysokých teplotách, dochází k rychlejšímu odeznění účinku.

Bezprostředně po aplikaci botulotoxinu se může v místě vpichu objevit drobné začervenání, prípadně modřina, vše během 2 následujících dní vymizí. 

Doporučení po zákroku: 4 hodiny se nedotýkejte ošetřené oblasti, nepředklánějte se ani si nelehejte do vodorovné polohy; 1 den vynechte fyzickou zátěž, nechoďte do solária, sauny - nepřehřívejte se; 3 dny nepodstupujte profesionální kosmetické ošetření.

Botulotoxin není možné aplikovat dříve než za 3 měsíce od předchozí aplikace.

Tento zákrok není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Další kontraindikací je infekce nebo otok v místě plánované aplikace.